کاناپه واژه ای فرانسوی

کاناپه واژه ای فرانسوی

کاناپه واژه ای فرانسوی مس باشد خواه ناخواه عده ای نام کاناپه را به زبان می آورند بدون اینکه بدانند که از واژه ای فرانسوی استفاده می کنند
در واقع فرانسوی ها به نوعی مبل سه نفره و گاهی مبل چهار نفره که بیشتر به منظور نشستن برای بیش از یک نفر طراحی شده است و معمولا در این تعریف کاناپه ها دارای دسته در دوطرف هستند که بر روی دسته ها میتوانید دست خود را قرار دهید.


کاناپه ها همانند دیگر مبل ها د راتاق نشیمن و در دیگر مکان میتوانید قرار دهید حتی اتاق تلویزیون یا مانیتور!و اتاق غذا خوری و اتاق خواب و حتی اماکن اداری و محل کار بدنه کاناپه می تواند از فلز باشد یا چوب و در واقع مواد تشکلی دهنده آن بر روی نام آن اثر گذار نیست و مهم نمی باشد روکش آن نیز می تواند از جنس پارچه یا چرم باشد و یا ترکیب هر دوانها باشد.


مبل راحتی های ایتسیل و مبل های راحتیو حتی مبل ال که از خانواده مبل راحتی می باشد نیز به نحوی در تعریف کاناپه می تاند قرار بگیرد.
اما به هر حال این موارد در خرید یک مبل چندان مهم نیست و شما می توانید خرید مبل راحتی خود را به هر طریقی که دوست دارید نام گذاری کنیدو ان تعریفی است که معمولا از فرانسوی ها بر روی زبان ها رایج گشته اشت.

دانکن فایف در اسکاتلند به دنیا آمد ولی اولین طراح مشهور مبلمان در امریکا گردید. در کارهای اولیه وی نفوذ سبک های آدام و سبک شراتون منعکس است. در طرح های فایف،تعادل، استقامت ساختمانی و جنبه های اقتصادی پیش بینی شده است. مشخصات بارز طرح های وی عبارتند از استفاده از شکل چنگ به عنوان پشتی، کنده کاری های تو رفته و برآمده ی استوانه ای و روی پایه ها و دسته ها، پایه های پنجره ای برنجی و کنده کاری های برگی و تکه ی بارز دیگر در سبک وی را می توان انحنای رو به خارج پایه های صندلی ها و میزها دانست.

در طرح لوئی شانزدهم از هنر هنرمندان گذشته استفاده شد و به کار زیبایی و سادگی بیشتری داده شد. در این دوره خطوط راست جای سبک های کنده کاری شده شلوغ را گرفتند طراح مشهور، دو امپراطور آخر این دوره، جی ریزنر J.H.Riesener بود. طرح های رمی که در معماری فرانسه به کار می رفتند بر روی طراحی مبلمان این دوره نیز تأثیر گذارده است.

پس از جنگ جهانی دوم، طراحان مبلمان با مطالعه و بررسی کار روی سبک های گذشته توانستند از نقطه نظر هنری و کار روی چوب های متعدد و مفاهیم کاربردی آن ها، طرح های زیبایی بیافرینند که تداوم این امر در مبلمان های امروزی همچنان ادامه دارد.


یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *