سلامت دوست داشتنی ترین موجود دنیا

نوزاد شما حالا بیش از هر کس دیگری در این دنیا استحقاق توجه و محبت را دارد. طبیعی است شما بیشتر از این که نگران رخت و لباس او باشید بابت مواد بهداشتی که قرار است بدن او را لمس کند دلواپس هستید.

پوست لطیف او، موهای نرم و نازکش و چشم های معصوم و دوست داشتنی اش کنار هم قرار گرفته تا با یک نگاه شما یک دنیا نگرانی در وجودتان بیدار شود. نگرانی بابت سلامت دوست داشتنی ترین موجود دنیا که چند ماهی بیشتر نیست وارد زندگی تان شده اما حالا همه فضای قلب تان را به انحصار قطعی خودش در آورده. نوزاد شما حالا بیش از هر کس دیگری در این دنیا استحقاق توجه و محبت را دارد.

طبیعی است شما بیشتر از این که نگران رخت و لباس او باشید بابت مواد بهداشتی که قرار است بدن او را لمس کند دلواپس هستید. گذری کوتاه به دنیای وسایل بهداشتی کودک البته همه این نگرانی های شما را پوچ می کند.
شما پیش روی خود انبوهی از مواد بهداشتی شناخته شده دارید که در کنار توصیه های معمول هرکدام می توانند ضامن سلامت نوزاد شما باشند.
بنابراین نگرانی ها را دور بریزید و از این روز ها لذت ببرید. ضمن این که در خصوص تهیه لوازم بهداشتی نوزاد همواره مشورت با پزشک می تواند کمک شایانی در انتخاب بهتر شما باشد.
اگر می خواهید حمام را برای نوزاد دوست داشتنی خود به فضایی دوست داشتنی تبدیل کنید همواره سعی کنید سراغ شامپویی بروید که چشم های کوچک و معصوم او را از هر سوزشی در امان نگه دارد.
خب دقیقا به دلیل این که پوست سر بچه ها قدرت چرب کنندگی بسیار کمتری نسبت به بزرگتر ها دارد معمولا شامپوهای آن ها هم قدرت شویندگی کمتری دارند و به زبان پیچیده تر قدرت قلیایی آن ها کمتر است چون هرچه قدرت قلیایی یک شامپو بیشتر باشد احتمال این که تماس آن با چشم سبب سوزش شدیدتری شود هم بیشتر می شود.
 در عین حال این که چند وقت به چند وقت باید بچه ها را حمام کنید و سر آن ها را شامپو بزنید هم از دیگر موضوعات قابل اهمیت است. هرچند نوبت حمام کوچولوی شما به خودتان بستگی دارد و هیچ قاعده مشخصی در این باره موجود نیست اما اگر کوچولوی شما تازه به دنیا آمده شاید هفته ای یک تا دوبار کفایت کند.
بهتر است حواستان به این باشد که حتی اگرآدم بزرگ ها هم مرتب در آب باشند ممکن است از لحاظ پوستی آسیب ببینند و به قول معرووف پوستشان خشک شود. بنابراین در حمام کردن کوچولوی خود خیلی وسواس به خرج ندهید.
در ضمن بهتر است سر او و موهایی که هنوز کاملا در نیامده بیشتر از یک تا دوبار شامپو نشود. در ضمن زمان حمام را دست کم نگیرید. لطفا بچه را وقتی به حمام ببرید که کاملا هوشیار و سرحال است.
بهتر است درفاصله بین دو وعده غذایی اش باشد که احساس گرسنگی هم نکند و از یک حمام درست و حسابی لذت ببرد. فراموش نکنید که نباید از شامپوهای معمولی و بزرگسال برای سرو موهای کودک استفاده کنید چون سبب خشکی پوست سر و موی نوزاد می شود.
یادتان باشد که PH قلیایی شامپوی بزرگتر ها بالاست و هرچه قدرت قلیایی شامپو بالا تر باشد قدرت سوزاندن چشم با آن شامپوی خاص هم بیشتر می شود.

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *