سرویس های محبوب گوگل

گوگل ادوردز ( Google AdWords ) این روزها به یکی از سرویس های محبوب گوگل تبدیل شده است. به خصوص در کشور ما که تمایل برای گرفتن جواب سریع و لحظه ای و صعود به صدر صفحات نخست جستجو، بیشتر از انجام خدمات اساسی و زمانبر مانندبهینه سازی سئوسایت است.

در مقالات قبلی به طور مفصل در مورد ادوردز و نحوه کارکرد آن توضیحاتی داده شده است، در این مقاله بیشتر سعی شده است به نکاتی اشاره شود که متقاضیان سرویس ادوردز و بخشبازاریابی آنلاینشرکت های فناوری اطلاعات از آنها بهره ببرند.

گوگل ادوردز یک سرویسبازاریابی الکترونیکاست که توسط شرکت گوگل ارائه شده است. با استفاده از این سرویس، تبلیغ‌کنندگان برای راحت تر دیده شدن در صفحه نخست نمایش نتایج جستجو ( SERP ) سرمایه گذاری می کنند. سیستم کارکرد با ادوردز به صورت مناقصه ای است. مجموعه شما با کمک گرفتن از تجارب و دانش یک تیمبازاریابی الکترونیک، تعدادی محدودی از واژه ها و یا عبارات را انتخاب می کند و مبلغی را روی هر کدام ازین واژه ها سرمایه گذاری می کند. در صورت موفقیت شما در رسیدن به بالای صفحه نخست نتایج جستجو ( که به فاکتورهای متعددی نیاز دارد ) به هدف خود رسیده اید.
گوگل ادوردز ( Google AdWords ) این روزها به یکی از سرویس های محبوب گوگل تبدیل شده است. به خصوص در کشور ما که تمایل برای گرفتن جواب سریع و لحظه ای و صعود به صدر صفحات نخست جستجو، بیشتر از انجام خدمات اساسی و زمانبر مانندبهینه سازی سئوسایت است. در مقالات قبلی به طور مفصل در مورد ادوردز و نحوه کارکرد آن توضیحاتی داده شده است، در این مقاله بیشتر سعی شده است به نکاتی اشاره شود که متقاضیان سرویس ادوردز و بخشبازاریابی آنلاینشرکت های فناوری اطلاعات از آنها بهره ببرند.

نحوه نمایش تبلیغات:

بخش بازاریابی برای رعایت حقوق مشتریان و ضمنا بالا بردن راندمان کار تبلیغات و عملکرد حرفه ای خود، باید نکات زیر را برای نحوه نمایش تبلیغات ادوردز در نظر بگیرند:

1- تاریخ نمایش تبلیغات:

برای بالا بردن هر چه بیشتر میزان بازدهی تبلیغات، لازم است که شرکت های تبلیغاتی در نظر داشته باشند که تاریخ نمایش Ad یا همانتبلیغات گوگلدر روزهای کاری هفته ( غیر از جمعه ) تنظیم شوند. در ضمن بسیاری از شرکت های خصوصی در روزهای پنج شنبه نیز تعطیل هستند. انتخاب روزهای نمایش تبلیغات باید به صورتی انجام شود که سرمایه گذاری مشتریان بیهوده تلف نشود ( کلیک روی لینک تبلیغاتی آن ها و تماس با آن ها در روزهایی صورت گیرد که فردی در دفتر مشتری برای جوابگویی حاضر باشد. ) همچنین در ایام تعطیلات رسمی سال مثل عید نوروز نمایش یا عدم نمایش تبلیغات ادوردز باید از قبل با مشتریان هماهنگ شده باشد.

2- زمان نمایش تبلیغات:

برای بالا بردن هر چه بیشتر میزان بازدهی تبلیغات، همچنین لازم است که شرکت های تبلیغاتی در نظر داشته باشند که زمان نمایش Ad یا همانتبلیغات گوگلبر اساس ساعات کاری شرکت های طرف قراردادتبلیغات اینترنتیتنظیم شوند. انتخاب ساعات هماهنگ با ساعات کاری باعث استفاده بهینه از هزینه تبلیغات و بالا رفتن بازده آن می شود و از هدر رفتن هزینه تبلیغات جلوگیری می کند. انتخاب تاریخ و زمان نمایشتبلیغات در گوگلادوردز پس از انتخابکمپین تبلیغاتیمورد نظر و از قسمت Ad schedule انجام می شود.
نکته مهم دیگر در انتخاب زمان نمایش تبلیغات این است که شرکت های تبلیغاتی باید زمان نمایش تبلیغات را بر اساس وقت محلی کشورمان تبدیل کنند، زیرا به خاطر محدودیت هایی که گوگل در حال حاضر برای کشورمان ایجاد کرده است، امکان تنظیم زمان بر اساس وقت محلی ایران وجود ندارد. در ضمن شرکت هایتبلیغات اینترنتیباید در نظر داشته باشند که در زمان ثبت نام در گوگل ادوردز امکان انتخاب محدوده زمانی محیا می باشد و پس از آن تغییر محدوده زمانی در ادوردز تنها از طریق مکاتبه با پشتیبانی ادوردز گوگل و به سختی و برای یک بار امکان پذیر است.

3- نحوه جستجو شدن تبلیغات:

سرویس ادوردز به صورت پیش فرض از روش Broad Match، برای جستجو شدن و نمایش داده شدن هرچه بیشتر تبلیغات به کاربران استفاده می کند و تبلیغات را به صورت کلی نمایش می دهد. این روش به نوعی “انطباق گسترده” عبارات جستجو شده توسط کاربران باکلمات کلیدیانتخاب شده توسط انجام دهندگان تبلیغات آنلاین است و پرکاربرترین روش انتخابی بین انجام دهندگان تبلیغات آنلاین است.
روش دیگر Phrase Match است که تا حدی شبیه به روش Broad Match است با این تفاوت که کنترل شده تر می باشد و لازم است که “انطباق عبارت” صورت گیرد. مثلا اگر عبارت “استخر سرپوشیده” برای تبلیغات انتخاب شود، کاربرانی که عبارت “تخفیف استخر سرپوشیده” را جستجو می کنند تبلیغ را خواهند دید، اما کاربرانی که عبارت ” تجهیزات استخر سرپوشیده” را جستجو می کنند قادر به دیدن تبلیغ نخواهند بود.
روش آخر که کمتر به کار می رود Exact match یا “تطابق عینی” است که در آن کاربر تنها در صورتی تبلیغ را خواهد دید که عین عبارت وکلمات کلیدیآن را در موتور جستجو تایپ کند و ترتیب وارد کردن کلمات نیز اهمیت دارد.

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *