روش های بستن دکمه سردست

به نظر می‌رسد که این کار ساده باشد. هرکجا که دکمه‌ای بود، آن را ببندید؛ اما درواقع چنین نیست و هر لباسی برای خود دارای قانون مشخصی در جامعه است.

انجام اشتباه این کار شما را شبیه به انسانی می‌کند که به‌تازگی پا به یک جامعه‌ی متمدن گذاشته است؛ اما نحوه‌ی صحیح بستن دکمه‌ی لباس‌ها شما را متمایز خواهد کرد. با ما همراه باشید تا دستورالعمل صحیح بستن دکمه‌های تمامی لباس‌های کمد خود را بررسی کنیم.

کت تک دکمه

این کت‌ها پیچیدگی خاصی ندارند. زمانی که از جای خود بلند می‌شوید، دکمه‌ی را بسته و به هنگام نشستن آن را بازکنید. به‌علاوه کتی را پیدا کنید که شما را شبیه به خواننده‌ی عروسی‌ها نکند.

در این کت‌ها داستان کمی فرق می‌کند. دکمه‌ی بالای این کت‌ها را به‌مانند کت تک دکمه همیشه بسته نگه دارید؛ اما به دکمه‌ی پایینی آن بی‌توجه باشید. دلیل باز گذاشتن دکمه‌ی پایینی این کت‌ها به دوران پادشاهی ادوارد هفتم بازمی‌گردد؛ زیرا این شخص دارای شکمی بزرگ بود و بستن دکمه‌ی پایینی برای او دشوار به‌حساب می‌آمد. جامعه نیز از او تبعیت کرده و تا به امروز این کار را ادامه می‌دهد.

کت‌های جدید به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که تا بالای ران‌های شما باشند؛ اما کت‌های دو دکمه چنین نیستند. در صورت بستن دکمه‌سردست مخصوص  پایینی، این کت‌ها به ران‌های شما چسبیده و نیم‌رخ شما را به هم خواهند زد. بازهم می‌گوییم، دکمه‌ی پایینی را باز بگذارید.

بازهم مقداری پیچیدگی! به خاطر داشته باشید که دکمه‌ی میانی این کت‌ها در هنگام ایستادن شما همواره بسته می‌ماند. بستن دکمه‌ی بالایی اختیاری است؛ اما باز گذاشتن آن شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد.

آخرین دکمه‌ی نیم‌تنه‌ی خود از پایین را باز بگذارید. چرا؟ نظریات مختلفی در مورد آن وجود دارد. نخست اینکه شاه ادوارد چاقالو بازهم نمی‌توانست دکمه‌ی پایینی کت خود را ببندد. به‌علاوه این نبستن دکمه‌ی آخر می‌تواند میراثی از یک گروه موسیقی پاپ به نام اتونیانز، به‌عنوان مشخصه‌ی آن‌ها، باشد. شاید هم این کار توسط شکارچیان نشسته بر روی اسب به‌منظور راحتی بیشتر مرسوم شده باشد. شاید هم یک گروه از افراد به‌اصطلاح خوش‌پوش که دو نیم‌تنه به تن می‌کردند، می‌خواستند که هردوی آن‌ها مشخص شود!

دلیل اصلی هر چه که باشد، دکمه‌ی پایینی نیم‌تنه‌ی خود را باز گذاشته و مطمئن شوید که ژیلت شما همچنان پیراهنتان را می‌پوشاند.

کت‌های چهار دکمه

به سراغ این کت‌ها با دکمه‌های زیاد، اما جذاب برویم. دکمه بالایی را ببندید. اگر حس می‌کنید که پرنس چارلز هستید و کسی به شما ایرادی نخواهد گرفت دکمه‌ی پایینی را هم ببندید. به‌علاوه دکمه‌های داخلی که پارچه‌ی زیرین را از چروک شدن بازمی‌دارد را نیز فراموش نکنید.

دکمه‌ی بالایی را فراموش کنید و دکمه‌ی میانی را ببندید.

کت‌وشلوارهای سفارشی معمولاً دارای دکمه‌های سردست هستند. این دکمه‌ها میراثی از جراحان جنگی هستند که نمی‌خواستند کتشان تماماً خونی شود.

برخی از خیاط‌ها به مشتریان خود توصیه می‌کنند تا آخرین دکمه‌ی سردست خود را باز بگذارند. این کار برای این است تا نشان دهند کت آن‌ها چقدر گران‌قیمت است. اگر به حرف آن‌ها گوش می‌دهید، پس باید به سایر جزئیات ظاهر خود نیز توجه داشته باشید.

اورکت‌ها به هنگام پوشیده شدن حالت صاف به خود می‌گیرند. پس تا زمانی که احساس گرما نکرده‌اید، دکمه‌های آن را ببندید.

پیراهن با کت

اگر شما کراوات می‌زنید، پس همه‌ی دکمه‌های خود را ببندید. شما که در مدرسه نیستید.
اگر هم کراوات نمی‌زنید، بهترین ظاهر یک پیراهن همراه با کت، بسته نگه داشتن دکمه‌هاست. باز گذاشتن دکمه‌ی زیر گردن طریقه و رسم کمپین‌های سیاسی و انتخاباتی است.

بستن دکمه‌های پیراهن خوب است، اما اگر دوست داشتید می‌توانید دکمه‌ی بالایی را باز بگذارید. بااین‌حال مطمئن شوید که تنها دو دکمه‌ی بالایی را باز نگه می‌دارید. یا اینکه یقه‌ی لباس شما در نزدیکی گوش‌هایتان قرار می‌گیرید تا اینکه بر روی گردن شما بنشیند. به این نکات دقت داشته باشید.

 


یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *