تهیه خمیر پیتزا بدون مخمر

خمیر پیتزا با روش های مختلفی تهیه می شود و شما می توانید با کمک مخمر و یا بدون استفاده از مخمر در منزل خمیر پیتزا تهیه کنید. در طرز تهیه خمیر پیتزا بدون مخمر از آرد و شیر و نمک و سرکه و روغن مایع و سرکه استفاده می شود که این روش یکی از ساده ترین روش ها برای تهیه خمیر پیتزا است.

خمیر پیتزا و پنیر پیتزا یکی از مهم ترین مواد لازم برای تهیه انواع پیتزا ها به شمار می روند که شما می توانید این مواد را به راحتی و با رعایت نکات بهداشتی در منزل تهیه کنید.

مواد لازم

  • شیر و یا آب ولرم : یک لیوان
  • آرد : دو لیوان
  • نمک : کمی
  • روغن مایع : نصف لیوان
  • بیکینگ پودر : یک قاشق مرباخوری
  • سرکه : یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه خمیر پیتزا بدون مخمر در منزل

برای تهیه خمیر پیتزا بدون استفاده از مخمر ابتدا آرد را درون ظرفی مناسب بریزید و وسط آرد را باز کنید سپس روغن مایع و شیر و یا آب ولرم را در وسط آرد بریزید.

در مرحله بعدی طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی بیکینگ پودر درون ظرفی مناسب بریزید سپس سرکه و بیکینگ پودر را با یکدیگر مخلوط کنید و بعد از اینکه مخلوط بیکنیگ و سرکه کف کردند آن ها را در وسط آرد بریزید و از کناره ها آرد را کم کم با مخلوط موادی که در وسط آرد ریخته اید ترکیب کنید و همه مواد را به خوبی با یکدیگر ورز دهید اگر خمیر پیتزا بعد از ورز دادن شل بود مقداری آرد به آن اضافه کنید؛ توجه داشته باشید که این نوع خمیر باید چسبنده باشد.

در مرحله بعدی دستور تهیه خمیر پیتزا بدون مخمر روی ظرف خمیر پیتزا سلفون بکشید تا خمیر خشک نشود سپس ظرف خمیر را به مدت ۲۰ دقیقه در مکانی مناسب قرار دهید تا خمیر استراحت کند.

بعد از مدت زمان ذکر شده ظرف مخصوص پیتزا و دست هایتان را چرب کنید سپس خمیر آماده شده را درون ظرف قرار دهید و خمیر را باز کنید تا نازک و صاف شود. سپس خمیر را ۱۰ دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا خمیر پخته شود و بعد از مدت زمان ذکر شده خمیر را از درون فر بیرون آورید و مقداری سس روی خمیر بمالید سپس مواد دلخواهتان را روی خمیر بریزید و دوباره ظرف پیتزا را درون فر قرار دهید تا خمیر پیتزا به خوبی پخته شود و پنیر پیتزا آب شود. توجه داشته باشید برای جلوگیری از خشک شدن خمیر پیتزا باید در کف فر ظرف آبی را قرار دهید تا در حین پختن پیتزا در فر آب بخار کند و از خشک شدن خمیر پیتزا جلوگیری شود و خمیر پیتزا مانند پیتزاهای که در مغازه های فست فود تهیه می شوند مغز پخت و نرم شود.

در این آموزش آشپزی از بخش فست فود مجله آرگا با طرز تهیه خمیر پیتزا بدون مخمر در منزل آشنا شدید که امیدواریم با کمک این دستور ساده بتوانید به راحتی خمیر پیتزایی نرم و مغز پخت در منزل تهیه کنید.


یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *