با سیسمونی خود چه كنیم

با سیسمونی خود چه كنیم؟
بالاخره كودك شما بزرگ می‌شود و شما با هر معیاری كه برای او سیسمونی تهیه كرده باشید حالا با انبوهی از وسایل نوزاد مواجه هستید كه دیگر به آنها نیازی ندارید. شما برای این وسایل چه فكری كرده‌اید؟

پیشنهاد اول: كودك شما از حدود 3 سالگی بهانه جدیدی می‌گیرد كه این بهانه از نوع خواستن اسباب‌بازی و عروسك نیست. او یك همبازی دائمی از شما می‌خواهد. بهترین كار برای شما این است كه وسایل سیسمونی كودك اول را كه به خوبی نگه‌داشته‌اید برای برآورده كردن آرزوی همان بچه كه داشتن یك خواهر یا برادر است، استفاده كنید.

پیشنهاد دوم: شاید حالا كه چند سال از خرید سیسمونی شما گذشته است كم‌كم به فكرتان رسیده كه «این وسایل دیگه تكراری شده» و… . اگر این فكرها باعث شده است كه بخواهید به فكر خرج مجدد و تهیه وسایل جدید باشید، بهتر است بدانید كه راه‌حل دیگر، ایجاد تغییر در همان خرید‌های قبلی است.

یك نجار باسلیقه به راحتی و با هزینه بسیار كمتر از خرید جدید می‌تواند تغییراتی در شكل ظاهری وسایل چوبی‌تان، رنگ سرویس چوب و حتی اضافه كردن فضا و نوع استفاده از آنها بدهد. راه‌حل دیگر تغییر كاربری، هنرنمایی اعضای خانواده و استفاده از وسایل هنری است. برای مثال استفاده از برچسب‌های كودكانه كه در طرح‌های فوق‌العاده زیبا و متنوع وجود دارد یا پارچه‌های نمدی كه در پارچه‌فروشی‌های هنری موجود است، پیشنهاد خوبی است.

پیشنهادسوم: وسایلی كه شما امروز دیگر به آن نیاز ندارید یا از آن خسته شده‌اید و اسم‌اش را گذاشته‌اید وسیله اضافه، می‌تواند دغدغه خرید و استقبال یك خانواده از نوزادشان باشد. اگر به جمع دوستان و فامیل و حتی همسایگانتان نگاه دقیق‌تری داشته باشید به این پیشنهاد بهتر می‌توانید فكر كنید. زیباتر آن است كه خود شما پیشنهاد‌دهنده استفاده آنها از این وسایل باشید.

پیشنهاد چهارم: با چند نفر از فامیل یا دوستان خود یك خیریه یا یك تعاونی وسایل كودك برای به اشتراك‌گذاری سیسمونی‌های بدون استفاده خود راه بیندازید. با این كار می‌توانید به خانواده‌های زیادی كمك كنید و دغدغه مالی خیلی از زوج‌های جوان را برای بچه‌دار شدن كاهش دهید.

پیشنهاد پنجم: هنوز هم مغازه‌های وسایل دست دوم در شهر‌ها وجود دارند. اگر بعضی از وسایل از فروشگاه سیسمونی برای شما غیرقابل استفاده است و به هیچ‌وجه به آن نیاز ندارید، می‌توانید به فكر فروش وسایلتان به مغازه‌های فروش دست‌دوم باشید. حتی رسانه‌هایی برای معرفی وسایلتان مثل ضمیمه جمعه بازار روزنامه همشهری یا سایت‌های مربوط به فروش وسایل دست دوم وجوددارد تا شما بدون واسطه وسایلتان را بفروشید.

منبع : hamshahrionline.ir


یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *