ایده ی ساخت دکمه سردست

بهترين زيور براي تکميل پوشش رسمي آقايان يک ست دکمه سر دست است. دکمه سردست از زيورآلات مربوط به آقايان است که در مدل‌ها و طرح‌هاي متنوع و با قيمت‌هاي مختلف وجود دارد. در گذشته استفاده از اين زيور مختص طبقه‌ي خاصي در جامعه بود ولي امروزه به لطف وجود برندهاي مختلف از انواع اين زيور در قيمت‌هاي متفاوت و مناسب براي همگان وجود دارد.

اين زيور تفاوت زيادي در پوشش فرد ايجاد مي‌کند که تاثير آن را فقط به هنگام استفاده و مقايسه‌ي آن مي‌توان ديد. گره‌ي کراوات علاوه بر ثابت و مرتب نگهداشتن کراوات، جلوه‌ي چشمگيري به سبک پوشش هر شخص مي‌دهد. از نمونه‌ي اين زيور مردانه مي‌توان مدل CL14040 از برند JWL را معرفي کرد. اين ست به رنگ نقره‌اي و از جنس استيل است. دکمه‌هاي آن به شکل بيضي و ترکيبي ساده از رنگ مشکي و نقره‌اي داشته و با رابط ميله‌اي به صورت پيچي به آستين وصل مي‌شود. گيره‌ي کراوات ست شده با آن از همان ترکيب رنگ نيز است.

ایده ی ساخت دکمه های  سردست به صد ها سال پیش بر می گردد . در آغاز بیشتر برای اتصال دو سمت سرآستین از دکمه و جا دکمه ایی که در سمت دیگر سرآستین ایجاد شده بود ، استفاده می کرد . از گذشته تا کنون روش های مختلفی برای انجام این کار وجود داشته اند .این این دکمه ها در ابتدا از جنس فلزات بودند و بعدها مزین به برخی سنگ ها شده اند


یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *