اهمیت همزمانی ضد آفتاب و آرایش

همزمانی ضد آفتاب و آرایش گاه مشکل به نظر می آید. استفاده از کرم ضد آفتاب به قدری اهیمت دارد، که بهانه ای برای شانه خالی کردن شانه از زیر آن نمی توان پذیرفت. با توجه به این نکته که آرایش کردن بخش جدانشدنی زندگی برخی از خانم ها شده است، باید به نوعی کرم ضد آفتاب را در خلال این برنامه ثابت گنجاند.

تجدید ضد آفتاب و آرایش

احتمالا بارها و بارها شنیده اید که باید حداقل هر دو ساعت یکبار ضد آفتاب خود را تجدید کنید. اما به زبان آوردن این موضوع بسیار ساده تر از عمل کردن به آن است.

اگر شما یک خانم هستید حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که اگر بعد از استفاده از ضد آفتاب آرایش کرده باشید، چگونه باید بدون خراب کردن آرایش خود دوباره ضد آفتاب‌ را تجدید کنید؟

استفاده از مرطوب کننده و پس از آن ضد آفتاب و حتی کرم پودر و پنکیک جز مراحل متداول آرایش اکثر خانم هاست. اما نکته مهم پس از این مراحل است، یعنی مرحله استفاده از دیگر لوازم آرایشی چون رژگونه، سایه و…

توصیه اول

بهتر است اگر قرار است ساعات زیادی بیرون از خانه باشید، آن هم در روزهای آفتابی تر سال، حتما به نوعی آرایش کنید که به راحتی بتوان کرم ضد آفتاب را تجدید نمود. یعنی از اقلامی چون رژگونه استفاده نکنید تا به راحتی بتوان ضد آفتاب  را تجدید کرد.

توصیه دوم

این راه کمی سخت تر است. باید آرایش خود را با یک دستمال مرطوب پاک نموده و ضد آفتاب و کرم پودر را تجدید کنید.

توصیه سوم

راهکار اصلی استفاده از کرم ضد آفتاب به تنهایی است. در این حالت، بهترین اتفاق و پیشنهاد استفاده از کرم های ضدآفتاب رنگی است که می تواند پوشش خوبی به پوست شما بدهد و در عین حال از آسیب نور خورشید نیز آن را حفاظت نماید.

ما در این مقاله به شما قدم هایی از یک آرایش سالم و کامل بر پایه ضد آفتاب  را نیز معرفی می کنیم.

قدم اول: انتخاب ضد آفتاب مناسب

ضد آفتابی را انتخاب کنید که به پوستتان در برابر اشعه  ماورا بنفش خورشید پوشش لازم را می دهد. تاریخچه سرطان پوست به مردم هشدار می دهد که از ضد آفتاب هایی استفاده کنند که پوست را در برابر اشعه  ما ورا بنفش خورشید محافظت می کند و حداقل SPF15 داشته باشند. توجه داشته باشید که برای کسانی که پوستشان پوسته پوسته می شود، ضد آفتاب های با SPF بالای 15 مناسب نمی باشد.

قدم دوم: استفاده از ضد آفتاب

لایه ای نازک از محصولات ضد آفتاب روی پوست صورت و گردنتان بمالید و صبر کنید تا در پوستتان نفوذ کند. سپس اضافی ضد آفتاب را از با دستمال به آرامی از روی پوستتان پاک کنید. بعد دستهایتان را بشویید و آرایش کنید.

قدم سوم: از کرم های ضد آفتاب مخصوص دور چشم استفاده کنید

اگر مالیدن ضد آفتاب به دور چشم، پوست اطراف آن را دچار حساسیت می کند، از کرم های ضد آفتاب مخصوص دور چشم با SPF15  استفاده کنید.

قدم چهارم: از کرم های آرایشی یا مرطوب کننده استفاده کنید.

دقت کنید که مرطوب کننده ها یا کرم های آریشی حاوی ضد آفتاب به تنهایی نمی توانند از پوست شما در برابر آفتاب محافظت کنند، پس استفاده از آنها حتما باید با استفاده از ضد آفتاب ها همراه باشد. پس هنگام خرید دقت کنید و حتما محصولاتی با SPF15 یا بالاتر را خریداری نمایید.

قدم پنجم: از پنکیک استفاده کنید

استفاده از ذرات پودر روی ضد آفتاب، از پوست شما محافظت می کند. بعلاوه پنکیک کمک می کند تا ضد آفتاب و کرم آرایشی شما ثابت بماند.

قدم ششم: لبهایتان را فراموش نکنید!

از رژ لب های حاوی SPF15  استفاده کنید تا لبهایتان نیز همچون پوستتان در مقابل اشعه ماورابنفش محافظت شوند.

قدم آخر: تکرار دوباره این مراحل

اگر وقت زیادی را بیرون از منزل می گذرانید، لازم است روی صورت و گردنتان هر 2 ساعت یکبار این مراحل را حتما تکرار کنید.برای مرطوب کردن صورت میتوانید به azinro  مراجعه کنید.


یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *