اشتباهاتی رایج در چیدمان دکوراسیون

به اتاق نشیمن خود نگاه کنید. اشیایی را که روی میزتان است، تعداد فرش‌های پهن شده روی زمین، قاب عکس‌ها، قفسه‌ها و وسایل تزیینی را بشمارید. حال وقت آن است که تعدادی از آنها را به کناری بگذارید و کمی فضا به خودتان دهید. سعی کنید اشیا شبیه به هم را در یک جا قرار دهید. من مینیمالیست نیستم اما این شیوه بر زیبایی خانه شما خواهد افزود.

اشتباه: انتخاب مبلمانی نامناسب

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که افراد انجام می‌دهند این است که اهمیت تناسب را از یاد می‌برند. مبلمان یا صندلی‌ها همان چیزی است که یک خانه را می‌سازند. میان این وسایل باید تناسب برقرار باشد. من نمی‌گویم که از مبل‌های بلند و کوتاه در یک فضا استفاده نکنید، بلکه می‌گویم این لوازم نباید بیش از حد برای اتاق بزرگ باشند. من خودم هیچ وقت از یک مبل خیلی بزرگ استفاده نمی‌کنم. به نظر من چیدن چند مبل کوچک زیباتر از یک مبل بزرگ است.

اشتباه: استفاده از کاغذ دیواری برای تمام دیوارهای اتاق

مردم اغلب فکر می‌کنند که باید کل دیوارهای یک اتاق را کاغذ دیواری کنند تا مجلل‌تر و شلوغ‌تر به نظر برسد. سعی کنید تنها یک یا دو دیوار را کاغذ دیواری کنید ( برای مثال تنها دیوار پشت تخت). در این صورت آن یک دیوار بیشتر به چشم ‌می‌آید و اتاق نیز بازتر و روشن‌تر خواهد شد.

اشتباه:  چیدمان دکور منزل بدون توجه به شرایط محیط 

لازم است خانه شما متناسب با محیطی باشد که در آن قرار دارد. به عنوان مثال در آب و هوای گرم شما نباید از فضای خالی خانه‌تان بترسید. در این محیط فضاهای خالی و ساده به خنک کردن محیط کمک می‌کنند. بنابراین قبل از انتخاب چیدمان منزلتان به محیط و آب و هوایی که در آنجا قرار دارید، توجه کنید.


یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *